Jak dbać o krzesło obrotowe

Jak dbać o krzesło obrotowe

Lis 16
Jak dbać o krzesło obrotowe

Jak dbać o krzesło obrotowe

Jak dbać o krzesło obrotowe

Intensywnie użytkowane meble biurowe, wymagają aby co jakiś czas poświęcić im trochę uwagi. Tak samo jest w przypadku krzeseł obrotowych. Jeśli posiadasz jakieś krzesła w swoim biurze lub domu, np. od firmy Nowy Styl, jak krzesło Sonata, powinieneś się dowiedzieć co można robić, aby służyło ono przez jeszcze dłuższy czas, nie nosząc przy tym śladów zniszczenia czy uszkodzeń, a jego praca w dalszym ciągu była płynna i lekka. Zacznijmy od konserwacji siedziska i oparcia. Jest prawdopodobne, że zamówiłeś fotel Sonata w opcji wykonania go ze skóry. Jest to jeden z najczęściej wybieranych modeli, charakteryzujących się ładnym wyglądem zewnętrznym, bardzo dużą wygodą siedzenia, a do tego eleganckim wyglądem. Nowy Styl zaleca, aby tapicerki skórzane konserwować dedykowanymi dla nich środkami. Chronią one skórę przed wysuszeniem powodowanym przez promienie UV, a jednocześnie nadają ładny połysk, nawilżają i poprawiają elastyczność.

Kolejny krok dotyczy utrzymania chromowanych elementów w doskonałej czystości. Może się zdarzyć, że zakurzone powierzechnie podstawy czy podłokietników, nie będą się prezentować tak atrakcyjnie jak przy zakupie. Do ich oczyszczenia należy stosować delikatne, czyste szmatki, płukane w letniej wodzie z detergentem. Aby pozbyć smug i plam, warto stosować płyny do zmywania okien, które nadadzą całości ładnego połysku i ułatwią pozbycie się odcisków palców.

Krzesła obrotowe, nie tylko do Nowy Styl, ale i każdego innego producenta, mogą posiadać bardzo dużą liczbę zakamarków. Gromadzić się będzie w nich kurz. Stopniowo niewielkie ilości, będą się przeradzać w duże kłaki. Za każdym poruszeniem fotela i przemieszczaniem, mogą wypadać na podłogę, prowadząc do jej zanieczyszczenia. Metodą na uniknięcie takich przypadków, będzie staranne i dokładne odkurzanie. Aby pozbyć się kurzu ze wszystkich zakamarków, należy stosować odpowiednio dobrane końcówki do odkurzacza, najlepiej zakończone włosiem, dzięki czemu nie porysujemy metalowych elementów fotela.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *