Jak naprawić fotel biurowy Taktik

Jak naprawić fotel biurowy Taktik

Lis 16
Jak naprawić fotel biurowy Taktik

Jak naprawić fotel biurowy Taktik

Jak naprawić fotel biurowy Taktik

Kilka lat nieprzerwanego użytkowania może sprawić, że nawet najsolidniejszy fotel biurowy Taktik firmy Nowy Styl, może nosić wyraźne ślady zużycia. Które elementy takich mebli są najbardziej podatne na uszkodzenia? Oczywiście że siedzisko. Mimo tego, że Nowy Styl stosuje wyłącznie wzmacniane tkaniny obiciowe, to jednak długość użytkowania mebla robi swoje. Na szczęście, jeśli poza wytartą tkaniną i nieco wysiedzianą gąbką, fotel nie nosi żadnych innych widocznych śladów uszkodzenia, można pomyśleć o jego naprawie, a niekoniecznie wymianie na nowe krzesło Nowy Styl. Od czego należy rozpocząć naprawę obicia i pianki?

Przede wszystkim musisz zakupić nowy materiał, z którego zostanie wykonane obicie siedziska. Szukaj równie trwałych materiałów jak te, które były założone w oryginale. Następnie znajdź firmę, która zajmuje się sprzedażą pianek elastycznych o dużej gęstości. Taka pianka będzie ci bardzo potrzebna do tego, aby zastąpić nią starą, wysiedzianą. Zdejmowanie starego obicia rozpoczynam od jego wyciągnięcia na zewnątrz. Brzegi tkaniny mogą być przymocowane zszywkami tapicerskimi do drewnianej podstawy krzesła Nowy Styl – Taktik, a w innych modelach mogą być wsunięte na wcisk do specjalnej ramki. Tak czy inaczej, najpewniej nie obejdzie się bez użycia siły.

Kolejny krok, to wyjęcie z fotela Nowy Styl gąbki. Ona będzie najpewniej przymocowana klejem, więc wystarczy ją mocniej oderwać. Tu jednak ważna uwaga – starajmy się jej nie zniszczyć, tak aby pozostała nam w jednym kawałku. To bardzo ważne, ponieważ posłuży nam jako szablon do wycięcia nowej gąbki. Kiedy będziemy mieć ją już wyjętą, kładziemy ją na arkusz nowej gąbki i flamastrem obrysowujemy kształt. Kolejny krok nie będzie należał do prostych. Polega ona wycięciu uzyskanego kształtu, przy pomocy specjalnego nożyka tapicerskiego. Im nasza gąbka jest grubsza, tym nożyk powinien mieć dłuższe ostrze. Tniemy gąbkę bardzo powoli, centymetr po centymetrze, nie spiesząc się i starając się prowadzić nóż idealnie po wyrysowanej flamastrem linii.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *