Zabezpieczenie podłóg przed zarysowaniem

Zabezpieczenie podłóg przed zarysowaniem

Maj 27
Zabezpieczenie podłóg przed zarysowaniem

Martwisz się o swoje drewniane podłogi, że mogą zostać zniszczone kółkami fotela biurowego? Masz rację. Jest to zawsze spore ryzyko, że w miejscu pracy, dokładnie pod twardymi kółkami fotela parkiet zostanie bardzo mocno zarysowany i powstaną na jego powierzchni trudne do usunięcia wgłębienia. Jak się przed tym zabezpieczyć? Oto dwie wskazówki, które dla was przygotowaliśmy.

 

Wybierz fotel Nowy Styl z gumowymi kółkami

 

Pierwszy sposób jest najprostszy do realizacji. Polega na zakupie takiego fotela, który już fabrycznie jest wyposażony w gumowane kółka. Chronią one parkiet przez uszkodzeniem, a jednocześnie bardzo zwiększają komfort pracy. Takie same kółka można zakupić do już posiadanego krzesła obrotowego i wymienić je we własnym zakresie. Przed zamówieniem należy zdemontować jedną parę rolek i dokładnie zmierzyć średnicę oraz długość stalowego trzpienia montażowego. Nowe kółka należy zamówić takim samym rozmiarze jak te fabrycznie zamontowane. Ich wymiana jest szybka i prosta, polega na wyciągnięciu starych kółek i wciśnięciu w ich miejsce nowych. Może to wymagać użycia pewnej siły. Koszt jednej pary gumowych rolek to około 10 złotych. Wybierając już takie kółka, dobrze wybrać takie, które mają jak najgrubsza powłokę gumowaną.

 

Maty pod fotele

 

Jeżeli z jakichś powodów nie chcesz kupować gumowanych kółek do swojego fotela, jest inny, również prosty sposób zabezpieczenia parkietu. Polega on na ułożeniu na parkiecie specjalnych mat z przeźroczystego tworzywa sztucznego. Chroni taka mata podłogę przed bezpośrednim kontaktem z kółkami wózka. Mata doskonale przywiera do parkietu, nie przesuwając się po nim i nie wpuszczając pod siebie kurzu. Tu jedna cenna wskazówka. Zanim przystąpisz do używania takiej maty, podłoga powinna zostać starannie zamieciona i oczyszczona z kurzu. W przeciwnym wypadku mata nie uzyska oczekiwanej przyczepności i może się przesuwać pod ciężarem i ruchami fotela biurowego. Maty tego typu można zakupić w niemal każdym sklepie meblowym i są one dostępne w dużym wyborze rozmiarów, pokrywających całą powierzchnię, po której może poruszać się fotel biurowy Nowy Styl.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *